Reprezentacja gminy Dzierżoniów na Dożynkach Gminy Gogolin

2015-09-08

Reprezentacja gminy Dzierżoniów na Dożynkach Gminy Gogolin

Gmina Gogolin z woj. opolskiego jest od lat partnerem gminy Dzierżoniów w obszarze odnowy i rozwoju wsi. Już wielokrotnie mieszkańcy naszych gmin dzielili się doświadczeniami w trakcie wizyt studyjnych, spotkań i konferencji.

Prężnie rozwija się też wymiana kulturalna. Ostatnio na Dożynkach gminy Dzierżoniów w Roztoczniku gościliśmy oficjalną delegację gminy Gogolin z burmistrzem Joachimem Wojtalą na czele, a program artystyczny wzbogaciły gogolińska Młodzieżowa Orkiestra Dęta i zespół mażoretek "Arriva".

W dniu 6 września 2015r. gmina Gogolin obchodziła Święto Plonów, zwane na Śląsku Opolskim "ŻNIWNIOKIEM". W uroczystościach, które odbyły się w miejscowości Chorula wzięła udział delegacja z gminy Dzierżoniów. W skład delegacji weszli: Jolanta Zarzeka - zastępca wójta gminy Dzierżoniów, Agnieszka Hul - skarbnik gminy, Monika Adamska - p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów i Agnieszka Ożga - radna Rady Gminy Dzierżoniów. Dorobek kulturowy naszej gminy prezentował w barwnym korowodzie oraz na scenie Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "POJANA", który został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców gminy Gogolin.