Finał powiatowy w szachach drużynowych

2015-04-02

Finał powiatowy w szachach drużynowych

24 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych z udziałem czterech szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Dwie najlepsze szkoły będą reprezentować powiat w finale strefy wałbrzyskiej w Ścinawce Średniej.

W zawodach brały udział reprezentacje szkolne składające się z 1 dziewczynki i 3 chłopców z jednej szkoły, rocznik 2002 i młodsi. Odbywały się w formie drużynowej: I, II i III szachownica - chłopiec, IV szachownica - dziewczynka. System rozgrywania finału: 15 minut na partię dla zawodnika. Na I, II i III szachownicy chłopiec mógł być zastąpiony przez dziewczynkę.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Dzierżoniowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte
    w Dzierżoniowie
  3. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej
  4. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach.

Organizatorem finału była Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej koordynowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Medale dla zawodników ufundował Radny Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Krzysztof Twardak.

Finał powiatowy w szachach drużynowychFinał powiatowy w szachach drużynowychFinał powiatowy w szachach drużynowychFinał powiatowy w szachach drużynowych