AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-01-20

II Gminne Kolędowanie w Mościsku

aktualności Gmina Dzierżoniów

W niedzielne popołudnie 18 stycznia zespoły z gminy Dzierżoniów spotkały się na wspólnym II Gminnym Kolędowaniu w Mościsku. Z nowymi aranżacjami znanych kolęd i pastorałek zaprezentowały się zespoły: Katarzynki, Uciecho-Wianki, POJANA, Macieje, Con-Moto oraz CORD.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Jolanta Zarzeka - zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów, Agnieszka Hul - Skarbnik Gminy, a także radni: Adam Jedynak, Elżbieta Sak, Elżbieta Filipek, Przemysław Przybyszewski oraz Krzysztof Wypych.

Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej udało się podsumować pracę poszczególnych grup w roku 2014. Za piękną i twórczą pracę artystyczną w ubiegłym roku kierownicy zespołów odebrali z rąk Jolanty Zarzeki i Justyny Kaczorowskiej pamiątkowe statuetki. Przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mościsku kolędowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Uczestnicy spotkania mogli również obejrzeć prace nagrodzone w organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów cyklu wydarzeń o charakterze bożonarodzeniowym "Świąteczne Impresje Biblioteczne". Świąteczne obrazy oraz wiersze przypomniały klimat obchodzonych niedawno świąt, co także podkreślali prowadzący imprezę Justyna Bartkowiak i Damian Drozdowski.

Uczestnicy spotkania zgodnie uznali potrzebę wpisania imprezy w kalendarz wydarzeń gminnych i konieczność zorganizowania kolędowania w przyszłym roku.

II Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w MościskuII Gminne Kolędowanie w Mościsku
powrót do poprzedniej strony