"Różane Wzgórze" jednym z najlepszych gospodarstw agroturystycznych na Dolnym Śląsku!

2014-11-28

25 listopada podczas VIII Dolnośląskiego Forum Agroturystycznego w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu na "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne 2014".

Miło nam poinformować, że wśród pięciu docenionych przez komisję konkursową laureatów znalazło się Gospodarstwo Agroturystyczne "Różane Wzgórze" Państwa Joanny i Piotra Wrońskich z Owiesna.

Konkurs ma na celu wskazywanie agroturystyki jako komplementarnej działalności w gospodarstwie rolnym przynoszącej dodatkowy dochód, promocję gospodarstw agroturystycznych oraz podnoszenie standardu świadczonych usług w zakresie turystyki wiejskiej. Jego organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 16 gospodarstw, z których komisja konkursowa wyłoniła pięciu wojewódzkich laureatów. Gospodarstwa zostały ocenione pod kątem funkcjonalności i atrakcyjności, jakości świadczonych usług, ciekawej oferty kulinarnej, poczynionych inwestycji oraz ekologicznych rozwiązań technicznych. Za najlepsze uznane zostało gospodarstwo "Gościniec - Nowa Wioska" z Dziećmorowic, na dalszych miejscach podium znalazły się z kolei gospodarstwa: "Dom Gościnny Przydębie" z Wolimierza oraz "Furmanka" z Nowego Gierałtowa. Komisja konkursowa postanowiła przyznać również wyróżnienia. Jedno z nich przypadło gospodarstwu "Różane Wzgórze" Państwa Joanny i Piotra Wrońskich z Owiesna. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Różane Wzgórze jednym z najlepszych gospodarstw agroturystycznych na Dolnym Śląsku!