2014-11-03

Obwodnica Uciechowa

W piątek 31 października odbyło się oficjalne przekazanie do użytkowania przebudowywanej od 2012 roku drogi wojewódzkiej nr 384 na odcinku Dzierżoniów - Łagiewniki. Nowy odcinek to długo oczekiwana przez mieszkańców powiatu inwestycja, która usprawni ruch na jednej z najważniejszych tras Dolnego Śląska.

Łącznie zmodernizowane ok. 14 km drogi. Oprócz poszerzenia korpusu istniejącej drogi wojewódzkiej oraz wykonania nowej nawierzchni, poboczy i odwodnienia, powstały również nowe skrzyżowania, chodniki, kanalizacje i przejścia dla zwierząt. Na odcinku zamontowane zostały ponadto ekrany akustyczne.

W związku z przebudową drogi duże udogodnienia odczują także mieszkańcy gminy Dzierżoniów. Wybudowany w Kołaczowie chodnik o długości 1230 m wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa i usprawni ruch pieszych. Z kolei nowo powstała "obwodnica Uciechowa" zapewni lepsze połączenie z drogą krajową nr 8 oraz poprawi dostępność komunikacyjną miejscowości położonych na terenie gminy. Obwodnica odciąży również ruch na terenie Uciechowa, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców wsi.

Koszt przebudowy drogi Dzierżoniów - Łagiewniki wyniósł 90 mln zł. Została ona sfinansowana z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Gmina Dzierżoniów wsparła inwestycję kwotą 433.500 zł.