AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-08-04

Gospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina "Najpiękniejszą zagrodą"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Rozstrzygnięto szóstą już edycję konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wśród laureatów znaleźli się także mieszkańcy gminy Dzierżoniów.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to jeden z elementów wsparcia sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Wydarzenie to ma na celu wypromowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Tegoroczna edycja została podzielona na cztery kategorie: "Najpiękniejsza Wieś", "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz "Najlepszy start w odnowie wsi".

W kategorii "Najpiękniejsza Zagroda" zwyciężyło Gospodarstwo Agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Marianówka. Sukces odnieśli także mieszkańcy Mościska ponieważ ich inicjatywa pn. "Staw pod Złotą Rybką - Duma Mościska", zajęła trzecie miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi".

Za "Najpiękniejszą Wieś" w tym roku została uznana miejscowość Spytków w gminie Zgorzelec. Laureatów konkursu wyłonili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Moderatorzy Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na gali podsumowującej VI edycję konkursu "Piękna wieś dolnośląska 2014" w Spytkowie.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Gospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodąGospodarstwo Agroturystyczne z Dobrocina Najpiękniejszą zagrodą
powrót do poprzedniej strony