AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-06-18

Kolorowy świat świadomego seniora

aktualności Gmina Dzierżoniów

75 seniorów z terenu całej gminy Dzierżoniów uczestniczy w projekcie "Kolorowy świat świadomego seniora", realizowanego w ramach "Rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020".

Dotację na realizację tego projektu zdobyło Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko". Koordynatorkami projektu są Anna Szczepaniak i Edyta Mulka-Gonera, natomiast partnerami projektu są Gmina Dzierżoniów i Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów. Całkowita wartość zadania to 108.195,00 zł, natomiast dotacja wynosi 82.142,00 zł i pochodzi z budżetu państwa. To pierwsza tak duża dotacja pozyskana przez organizację pozarządową z terenu gminy Dzierżoniów.

W ramach projektu seniorzy korzystają z szerokiej oferty spędzania czasu wolego, której celem głównym jest zwiększenie aktywności społecznej, fizycznej i psychicznej osób starszych.

Projekt zakłada m.in.:

  • cykl ćwiczeń rehabilitacyjnych na basenie z fizjoterapeutą, celem których jest utrzymanie dobrej kondycji fizycznej;
  • "trening mózgu" - online, polegający na zajęciach z pracowniach komputerowych, których celem, dzięki specjalnemu programowi, jest ćwiczenie pamięci,refleksu i koncentracji;
  • cykl spotkań tematycznych ze specjalistami i trenerami, m.in.: z psychologiem, lekarzem-geriatrą, dietetykiem, stylistą, wizażystą, które mają podnieść poziom wiedzy na temat zjawisk występujących w "jesieni życia";
  • wyjazd do opery czyli spotkanie z kulturą.

Projekt jest w trakcie realizacji. Aktualnie trwają zajęcia na basenie, zajęcia komputerowe oraz spotkania z psychologiem. Przed seniorami jeszcze mnóstwo atrakcji!

Gratulujemy stowarzyszeniu "Przystań Mościsko" pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Dzięki temu świat seniorów już jest kolorowy!!!

Kolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego senioraKolorowy świat świadomego seniora
powrót do poprzedniej strony