2014-05-30

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2014

W dniu 27.05.2014r. w Komendzie Powiatowej PSP w Dzierżoniowie odbyły się powiatowe obchody "Dnia Strażaka". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, przedstawiciele parlamentu, duchowieństwo, funkcjonariusze PSP i druhowie.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku wojewodzie dolnośląskiemu Tomaszowi Smolarzowi, wciągnięcia flagi oraz odegrania hymnu państwowego.

Zebranych powitał Komendant Powiatowy PSP w Dzierżoniowie mł. bryg. Marek Hajduk. Okolicznościowe przemówienia wygłosili między innymi: posłanka Monika Wielichowska, senator Stanisław Jurcewicz, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu druh Wacław Dziendziel, oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł.

W imieniu Starosty Dzierżoniowskiego głos zabrała pani Grażyna Wójcik - Kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Uroczystości stały się również okazją do wręczenia funkcjonariuszom PSP oraz druhom OSP z terenu naszego powiatu medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Wśród odznaczonych i awansowanych znaleźli się również strażacy ochotnicy z terenu Gminy Dzierżoniów. Niżej wymienieni druhowie zostali uhonorowani następującymi medalami i odznaczeniami:

1. SREBRNYM MEDALEM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
    • Druh Piotr Sokołyk - OSP Roztocznik
  2. BRĄZOWĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
    • Druh Krzysztof Kot - Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie
  3. ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
    • Druh Roman Staszkowian - OSP Roztocznik
    • Druh Jacek Zagała - OSP Piława Dolna
  4. SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
    • Druh Przemysław Podkówka - OSP Tuszyn (druh otrzymał również awans na stopień mł. ogniomistrza)
    • Druh Adam Żygadło - OSP Piława Dolna
    • Druh Krzysztof Zagała - OSP Piława Dolna
    • Druh Wojciech Korzeniowski - OSP Mościsko
  5. BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
    • Druh Zbigniew Rogowski - OSP Mościsko
    • Druh Paweł Dudek - OSP Mościsko

Okolicznościowy list gratulacyjny dla druhów przekazał na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego i Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Druh Tadeusz Mikoś na zakończenie złożył życzenia dla wszystkich strażaków oraz gratulacje dla awansowanych i odznaczonych.

Na zakończenie wszystkich uczestników imprezy zaproszono na tradycyjną strażacką grochówkę.