2014-05-27

Ostrzeżenie meteorologiczne

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że według aktualnych prognoz meteorologicznych przewiduje się od wtorku do czwartku intensywne opady deszczu oraz silne burze z gradem głównie w zachodniej części województwa.

Dziś w ciągu dnia oraz w nocy z 27 na 28 maja opadom towarzyszyć będą burze, podczas których porywy wiatru osiągną do 70 km/h. Prognozowana wysokość opadów to od 15 do 30 mm, lokalnie w czasie burz od 40 do 50 mm, w rejonie Podgórza Sudeckiego punktowo nawet do 70 mm.

W związku z powyższym w celu zabezpieczenia przed podtopieniami i skutkami powodzi do najbardziej narażonych sołectw został rozwieziony piasek. Natomiast worki można pobrać u sołtysa wsi bądź bezpośrednio z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego - Urząd Gminy Dzierżoniów ul. Piastowska 1, tel. 74/832-56-74 lub 509-603-863