Gminne Święto Rodzin w Saloniku Kobiet Ambitnych

2014-05-21

Gminne Święto Rodzin w Saloniku Kobiet Ambitnych

"Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne "pa pa pa". Jest w orkiestrach dętych jakaś siła, bo to było tak..." Jakże mocno słowa piosenki śpiewanej przez Halinę Kunicką mogli przeżyć uczestnicy spotkania, które odbyło się 16 maja 2014 roku w Ostroszowicach z okazji Gminnych Obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Spotkanie zorganizowane zostało przez panie należące do grupy teatralnej "Salonik Kobiet Ambitnych" działającej przy bibliotece w Ostroszowicach. Tym samym panie, z własnej inicjatywy, włączyły się w Międzynarodowe Obchody Dnia Rodziny i odpowiedziały na zaproszenie Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich. Do współpracy przy organizacji rodzinnej imprezy Ambitne Kobiety zaangażowały: wójta gminy Dzierżoniów i Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów, Wyspę Koni Ostroszowice, sołtysa wsi Ostroszowice, lokalne grupy działania, Ochotniczą Straż Pożarną z Ostroszowic, nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, Prezesa Zarządu Ostroszowickiej Fabryki Mebli. Oczywiście nikt nie zawiódł... Mimo deszczu najważniejsi - czyli Rodziny - przybyły na spotkanie. Dotarli najwięksi miłośnicy działań niebanalnych. Gościliśmy przyjaciół z pobliskich miejscowości oraz władze gminy w osobach: wójta Marka Chmielewskiego i zastępcy Wójta Jolanty Zarzeki. Obecni byli dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżonów Justyna Kaczorowska, prezes Ostroszowickiej Fabryki Mebli Ryszard Podolski. Jak zwykle mogliśmy liczyć na chłopaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach z Komendantem Robertem Rosiakiem na czele oraz na najważniejszą osobę we wsi czyli sołtysa Krzysztofa Krupiarza.

Spotkanie rozpoczęto od obejrzenia krótkiego filmu jaki dotarł z Kancelarii Prezydenta z przesłaniem Pary Prezydenckiej na temat Rodziny i roli jaką powinna ona pełnić w życiu każdego człowieka. Następnie panie z Saloniku Kobiet Ambitnych, w swoim debiutanckim występie, przedstawiły "Rodzinę w poezji, piosence i sztuce..." Zebrani usłyszeli wiersze i piosenki w ich wykonaniu. Mogli obejrzeć przygotowaną przez nie prezentację multimedialną na temat Rodziny w sztuce. Cały program przedstawiony był w pięknej scenerii i został bardzo ciepło przyjęty. Główną atrakcją tego spotkania był koncert Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Koncert okazał się dla obecnych niesamowitym doznaniem. Prócz standardowego programu orkiestra grała utwory na życzenie widowni. Publiczność dziękowała grającym owacjami na stojąco. Salwy śmiechu wywołała recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. Rzepka, która została animowana z udziałem publiczności. Spotkanie zakończył pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu studenta Ratownictwa Medycznego Aleksandra Jungmanna, który zebrani obejrzeli z dużym zainteresowaniem.

Dobrze spędzony czas z Rodzinami w Ostroszowicach podczas ulewnego deszczu uświadomił wszystkim, że w Rodzinie drzemie ogromna siła. Tego wieczoru byliśmy razem, bo "W NASZEJ GMINIE JAK W RODZINIE" jak widniało na jednym z wykonanych własnoręcznie plakatów. Mamy wspaniałe wspomnienia i obiecaliśmy sobie, że za rok znowu uczcimy to wspaniałe święto. Niech żałują Ci, których nie było...