2014-04-07

Kulinarna biblioteka

Bez współpracy ani rusz. Obecnie w Ostroszowicach realizowany jest projekt Kreatywna Biblioteka przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy Stowarzyszeniu Gór Sowich, nauczycielek Alicji Najwer z ZSP oraz Grażyny Panońko z Przedszkola Gminnego.

Swój udział w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów mają również członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Ostroszowicach.

Bardzo smaczna wiosenna zupa Krasnoludków powstała dzięki wszystkim zaangażowanym osobom. Obowiązki szefa kuchni pełniła Anna Miarka. Dzieci samodzielnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, kroiły marchewkę, pietruszkę, seler i inne składniki niezbędne do ugotowania zupy. Korzystając z książki kucharskiej Cecylki Knedelek pilnowały, aby kolejność czynności kucharskich była zgodna z recepturą. Bardzo dokładnie swoje obowiązki wykonywała Nikola, więc otrzymała tytuł Mini Top Chef.

Podczas gotowania zupy Alicja Najwer prowadziła zabawy animacyjn przy muzyce. Sama degustacja zupy nastąpiła w bibliotece. Wśród książek powstała gustowna stołówka. Zupa smakowała znakomicie. Wygłodzeni mali kucharze prosili o dokładkę. Adrian i Oskar zjedli po trzy porcje. Dzień 3 kwietnia 2014r. oprócz tego, że był przepiękny wpisał się w nasze warsztaty kulinarne: Ślężańske mniam...mniam jako kolejne wspaniałe doświadczenie...

Maria Kirkiewicz

Kulinarna biblioteka Kulinarna biblioteka Kulinarna biblioteka Kulinarna biblioteka Kulinarna biblioteka Kulinarna biblioteka