Strona główna

Cuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w bibliotece

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-03-04

Cuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w bibliotece

aktualności Gmina Dzierżoniów

Zakończyły się ferie w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów. Wszystkie dzieci mogły uczęszczać na darmowe zajęcia w naszych filiach. W Mościsku królował papier i tworzone z niego wszelakie cuda.

Co można zrobić z papieru ? Może należałoby się spytać czego zrobić się nie da ? Pojawiły się kwiaty, zwierzęta, maski, ozdoby, ramki - każde inne i niepowtarzalne. Kolorowych kwiatów pozazdrości nam sama Pani Wiosna, na którą wszyscy czekają już z utęsknieniem. Na ostatnie dni karnawału powstały również specjalne maski z paper-mache. Z niecierpliwością czekaliśmy na ich wyschnięcie aby móc je pokolorować.

Spore zainteresowanie wzbudziła także możliwość nocowania w bibliotece. Wprawdzie sen to w takim przypadku najmniej oczekiwany gość ale nawet starsza grupa młodzieży wpadła w końcu w objęcia Morfeusza. W środę poprzedzającą Tłusty Czwartek cały budynek wypełnił smakowity zapach. Panie z Koła Gospodyń Domowych przygotowały ciasto na faworki i przy ich pomocy powstały chrupiące ciasteczka. Wiele pracy trzeba było włożyć w to aby móc się cieszyć końcowym efektem. Dużo trudniej było z różyczkami. Odpowiednie nacięcia w cieście, właściwe wyginanie płatków i malutka wisienka, która ukoronowała każde ciasteczko. Dylemat - zjeść, czy podziwiać po upieczeniu ?

D.W.

Cuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w biblioteceCuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w biblioteceCuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w biblioteceCuda wianki z papieru i nie tylko, czyli ferie w bibliotece
powrót do poprzedniej strony