AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-02-20

Ślężańskie mniam...mniam..

aktualności Gmina Dzierżoniów

Aktywna Biblioteka dla dzieci... Ślężańskie mniam...mniam.. czyli urodziny Cecylki Knedelek.

19 lutego 2014r. odbyły się warsztaty kulinarne w bibliotece. Motyle Książkowe wcieliły się w bohaterów książki o Cecylce Knedelek.

"Czasami mamy wielką ochotę na bardzo małe słodkie ciasteczko", albo: "daleko, daleko, a może całkiem blisko tuż za rogiem Twojego domu ,leży miasteczko, które nazywa się Stare Knedelkowo..."

Zastanawiałam się długo, który fragment książki Joanny Krzyżanek wykorzystać w opowiadaniu o Cecylce Knedelek patronce naszych spotkań kulinarnych w bibliotece.To, które odbyło się dzisiaj, zgromadziło ponad trzydzieści osób ! Hura !Zajęcia prowadziły Panie Bogumiła Kubera, właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Pod Czeszką" oraz mama Kuby i Michała Pani Anna Rosiak.

Goście specjalni to sołtys wsi Ostroszowice Pan Krzysztof Krupiarz, Pani Ewa Żuchowska-Toboła radna gminy Dzierżoniów oraz mieszkańcy wsi, w tym mnóstwo dzieci.

Zajęcia były cudowne. Wspólnie wykonaliśmy różowo-biały tort z czekoladowymi motylami, ozdobiliśmy ciasteczka i przybraliśmy, cekinami oraz serpentynami, urodzinowy stół.

Zaśpiewaliśmy tradycyjne sto lat dla naszej koleżanki Mai, która w tym dniu obchodzi urodziny!

Na zakończenie spotkania przeglądaliśmy Książkę Kucharską Cecylki Knedelek": "Zawsze myj zęby po jedzeniu. Nie pozwól zamieszkać na zębach i dziąsłach bakteriom. I nie martw się, że dbając o zęby, odbierasz pracę dentystom".

Do zobaczenia na pieczeniu rogalików!

mk

Ślężańskie mniammniamŚlężańskie mniammniamŚlężańskie mniammniamŚlężańskie mniammniamŚlężańskie mniammniamŚlężańskie mniammniam
powrót do poprzedniej strony