2007-10-22

Dla każdego coś miłego

Program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w roku 2007 realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej ruszył pełną parą 15 września.

Zgodnie z nazwą programu „Dla każdego coś miłego” uczniowie szkoły rozwijają swoje zainteresowania podczas zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli tej placówki. Realizują się twórczo na spotkaniach redakcji gazetki „Wiejska szkółka od podwórka”. Według zasady „śpiewać każdy może” odkrywają swoje zdolności muzyczne na „Niemieckim śpiewająco” i podczas zajęć „Śpiewajmy razem”. Angażują się w ochronę przyrody pracując na rzecz ekologii na kółku „Jestem miłośnikiem przyrody”, poznają tajniki haftu krzyżykowego podczas realizacji programu „Krzyżykowy świat”. Uczestniczą także w zajęciach profilaktycznych „Chcę się lepiej poznać”. Miłośnicy sportu mają możliwość rozwoju swojej tężyzny fizycznej w „Mini piłce nożnej z podwórek na stadiony” i „Z siatkówką na Ty”. Różnorodność zaproponowanych zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć dla siebie "coś miłego" a duża frekwencja i ogromne zaangażowanie uczniów potwierdza, że zajęcia te są ciekawe i potrzebne.