Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty w Mościsku

2013-12-17

Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty w Mościsku

Spotkania opłatkowe emerytowanych nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych placówek oświatowych gminy Dzierżoniów mają już prawie dziesięcioletnią tradycję i każdego roku odbywają się w innej placówce oświatowej.

Tegorocznym organizatorem tego spotkania był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku, a miejscem spotkania nowo otwarte Centrum Biblioteczno-Kulturalne. Wszystkich przybyłych gości, w ciepłych i serdecznych słowach powitała dyrektor Dorota Furtak oraz zaprosiła do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawcy Agnieszki Kalwat. Jasełka zachwyciły wszystkich nie tylko ze względu na treść i przesłanie świąteczne ale również ze względu na wspaniałą oprawę muzyczną i piękne kostiumy aktorów.

Następnie wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podziękował uczniom za przygotowanie Jasełek, a w swoim krótkim wystąpieniu przypomniał o wspólnych sukcesach mieszkańców gminy w mijającym 2013r., w tym o prestiżowej nagrodzie przyznanej przez Parę Prezydencką w Konkursie pn. "Dobry Klimat dla Rodziny". Ksiądz proboszcz Zdzisław Pienio poprowadził świąteczną modlitwę, zwracając szczególną uwagę na znaczenie i rodzinny charakter Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich do dzielenia się opłatkiem. Na stołach pojawiły się potrawy wigilijne oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mościsku. Degustacja potraw wigilijnych oraz rozmowy przerywane były śpiewem kolęd i pastorałek.

Organizatorzy tegorocznego spotkania opłatkowego serdecznie dziękują przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Mościsku Marii Mokrzyckiej oraz wszystkim paniom z KGW zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości.