I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

2013-10-08

I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

W piątek 4 października 2013r. na trenie Zespołu Szkół Nr 1 w Dzierżoniowie swoją bogatą i różnorodną działalność zaprezentowały organizacje pozarządowe z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

To święto III sektora zorganizowało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. "Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych" to pierwsza tego typu impreza w powiecie dzierżoniowskim, podczas której mieszkańcy powiatu mogli zapoznać się z tym, czym na co dzień zajmują się lokalne stowarzyszenia, związki i kluby.

Były występy artystyczne, różnorodne pokazy sportowe, pierwszej pomocy przedmedycznej, modeli aut zdalnie sterowanych, rekonstrukcji historycznej, a także gry i zabawy dla dzieci. Można było oddać krew, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, a także kupić wyroby artystyczne i postrzelać z wiatrówki. Wśród wielu organizacji swoje osiągnięcia zaprezentowały także organizacje z terenu gminy Dzierżoniów: Stowarzyszenie "Przystań Mościsko", Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich z Ostroszowic, Stowarzyszenie "Uciechów- Moja Wieś", Stowarzyszenie "Razem Dla Wsi" z Owiesna. Na scenie wystąpiły panie z kabaretu działającego przy stowarzyszeniu z Ostroszowic, oraz Zespół "Uciecho-Wianki"

Podczas imprezy Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek ogłosił konkurs na najlepszą organizację pozarządową w 2013 roku, na lokalnego lidera organizacji pozarządowych oraz na osobę lub firmę wpierającą organizacje z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Starosta złożył też gratulacje organizacjom, które w tym roku obchodzą jubileusz działalności.

Imprezę poprzedził "Tydzień z ekspertem" - cykl wielu debat, spotkań i konferencji poświęconych działalności organizacji pozarządowych oraz pracy wolontariuszy. W debacie pn. "Non profit a młodzież" organizowanej przez Stowarzyszenie Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku udział wziął wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wraz z młodzieżą z Gimnazjum Gminnego im. Ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.