VI Nocny Turniej Piłki Nożnej w Uciechowie

2013-08-05

VI Nocny Turniej Piłki Nożnej w Uciechowie

Upalna sobota 3 sierpnia 2013r. zgromadziła na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie uczestników i gości VI Nocnego Turnieju Piłki Nożnej. W tym roku na zaproszenie władz naszej gminy w turnieju udział wzięła drużyna zaprzyjaźnionej czeskiej gminy Dolni Cermna, na czele ze Starostą Petrem Helekalem.

W tym roku do walki o turniejowe trofea stanęło 6 drużyn:

• LKS "Koliber" Uciechów
  • LKS Dobrocin
  • LKS "Błękitni" Owiesno
  • LKS "Błękitni" Książnica
  • LKS "Orzeł" Piława Dolna
  • LKS Roztocznik

Drogą losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W finale turnieju spotkały się drużyny LKS "Koliber" Uciechów i LKS "Błękitni" Owiesno. I tym razem, tak jak w roku poprzednim, I miejsce zdobyła drużyna "Kolibra". II miejsce zajęli "Błękitni" z Owiesna a III miejsce "Orzeł" Piława Dolna. Nagrody - pamiątkowe puchary oraz piłki do gry w piłkę nożną, wręczyli wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka. Zwycięzca turnieju otrzymał także nagrodę dodatkową- beczkę złocistego napoju - ufundowaną przez wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały poczęstunek z grilla oraz wodę mineralną.

Niewątpliwą atrakcją turnieju, na którą wszyscy czekali, był zapowiadany mecz Polska (gmina Dzierżoniów) - Czechy (gmina Dolni Cermna). Przed meczem odegrano hymny państwowe. W drużynie gminy Dzierżoniów wystąpili gościnnie: Stanisław Jurcewicz Senator RP, Paweł Czyszczoń dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Marek Mitraszewski Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie. Drużyna Czech, jak okazało się po meczu, składała się z profesjonalnych piłkarzy, którzy na boisku nie dali nam żadnych szans. My jednak uważamy, że wynik meczu (0:6) to skutek naszej polskiej gościnności. Turniej i spotkanie z naszymi czeskimi przyjaciółmi przebiegał w miłej i wesołej atmosferze, o którą zadbali, obecni na turnieju radni Rady Gminy, członkowie Stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś", działacze LKS Koliber Uciechów, sołtys Uciechowa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, oraz pracownicy Urzędu Gminy. Wszystkim za pomoc w organizacji turnieju serdecznie dziękujemy.

Partnerem imprezy były Dolnośląskie Surowce Skalne S.A.

Impreza została dofinansowana w ramach Projektu pn. "Organizacja cyklicznych imprez sportowo rekreacyjnych wykorzystujących lokalne walory naturalne i kulturowe" współfinansowanego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju" objętych PROW na lata 2007-2013.