Klimat wzajemnego współdziałania w Ostroszowicach

2013-07-15

Klimat wzajemnego współdziałania w Ostroszowicach

Każdy moment jest właściwy do rozmów na temat współpracy. 10 lipca 2013r. w Ośrodku Sportu i Kultury "Wyspa Koni" w Ostroszowicach nastąpiło nawiązanie współpracy między ośrodkiem, a lokalnymi grupami działania.

W uroczym zakątku, przy cieple ogniska, zebrali się przedstawiciele Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Gór Sowich, Koła Gospodyń Wiejskich, Biblioteki Publiczno-Szkolnej, Rady Gminy Dzierżoniów oraz mieszkańców Ostroszowic.

Celem tego spotkania było nawiązanie formalnej współpracy, wymiana doświadczeń, planowanie wspólnych działań oraz wzajemne poznanie się oraz tworzenie klimatu zaufania.

Rozmowy dotyczyły głównie organizacji warsztatów artystycznych, pozyskiwania funduszy na rzecz rozwoju miejscowości, wspólnego organizowania imprez plenerowych oraz wymiany doświadczeń.

Następnie po zapoznaniu się z ofertą ośrodka "Wyspa Koni" uczestnicy spotkania otrzymali zaproszenie na konferencję prasową z okazji inauguracji pilotażowego projektu Horse Academy oraz uroczysty finisaż, który odbędzie się 17 lipca 2013r.w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości w Bielawie.

Wiesław Czermak powiedział: "Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę". My, w Ostroszowicach wyruszyliśmy.

MK