2013-05-10

Życzenia Strażakom

Z okazji obchodów Powiatowych "Dnia Strażaka", w imieniu władz samorządowych gminy Dzierżoniów, składam całej braci strażackiej wyrazy szacunku i uznania. Dzisiejsze święto, to święto ludzi, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń ale i zarazem piękną służbę - służbę poświecenia i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia.

Dziękuję za to, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków jesteście ciągle gotowi do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim, często z narażeniem własnego zdrowia i życia w myśl starej strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".

Życzę Wam satysfakcji z dotychczasowej służby, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, spełnienie planów osobistych i zawodowych, a Wasz patron św. Florian niech będzie był dla Was źródłem inspiracji i siły do dalszych działań.

Wójt Gminy Dzierżoniów
/-/ Marek Chmielewski