Środki na wymianę starych pieców węglowych

grafika-Środki na wymianę starych pieców węglowych

Gmina Dzierżoniów od wielu lat prowadzi działania proekologiczne na rzecz wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza. W ostatnich latach działania te są współtworzone wraz z naszymi mieszkańcami. Po zakończeniu projektu związanego z montażem instalacji fotowoltaicznych, kolejnym przedsięwzięciem jest wymiana pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Środki na wymianę starych pieców węglowych

Stacja meteorologiczna już w Marianówku

grafika-Stacja meteorologiczna już w Marianówku

W Marianówku postawiono automatyczną stację meteorologiczną do monitoringu suszy rolniczej. Porozumienie w sprawie sfinansowania kosztów zakupu i montażu stacji zawarły wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego, Dolnośląska Izba Rolnicza i Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o. 16 grudnia dokonano symbolicznego otwarcia obiektu.

Stacja meteorologiczna już w Marianówku

Dodatkowe polowanie zbiorowe

grafika-Dodatkowe polowanie zbiorowe

Koło Łowieckie "Głuszec" w Świdnicy informuje że w dniu 29.12.2019r. planowane jest dodatkowe polowanie zbiorowe na obwodach 295, 296 na dziki, jelenie i drapieżniki.

Dodatkowe polowanie zbiorowe

Nieruchomości w Piławie Dolnej przeznaczone do dzierżawy

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Piastowskiej 1 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dzierżoniów został wywieszony od 17.12.2019 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność gminy, położonych w obrębie Piława Dolna.