Program "Czyste Powietrze"

grafika-Program "Czyste Powietrze"

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Program "Czyste Powietrze"
2019-10-07

Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

grafika-Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

30-osobowa delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 5 października w finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Uroczysta gala odbyła się w miejscowości Opawa, która w tegorocznej edycji konkursu zdobyła tytuł "Najpiękniejszej Wsi". Podczas uroczystego podsumowania lokalnym liderom towarzyszyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów na IX Śląskim Festiwalu Kapusty

grafika-Mieszkańcy gminy Dzierżoniów na IX Śląskim Festiwalu Kapusty

Kapusta to według wielu najzdrowsze polskie warzywo. W dawnych czasach nie wyobrażano sobie bez niej na stole okresu jesieni i zimy oraz wczesnej wiosny. Nic więc dziwnego, że doczekała się festiwalu z nią związanego oraz tradycyjnych obrządków jej szatkowania i kiszenia.

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów na IX Śląskim Festiwalu Kapusty