2013-03-14

Narada sołtysów

W dniu 12 marca 2013r. w sali narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyła się comiesięczna narada sołtysów z terenu naszej gminy. W naradzie uczestniczyli zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, przewodniczący oraz członkowie rad sołeckich.

Tematem głównym spotkania były sprawozdania sołtysów z wykorzystania funduszu soleckiego w roku 2012, podjętych działaniach i inicjatywach wspartych finansowo z tego funduszu. Fundusz sołecki, w zależności od liczby mieszkańców sołectwa, to kilka lub kilkanaście tysięcy złotych przeznaczanych każdego roku na realizacje zadań i potrzeb mieszkańców danego sołectwa. O przeznaczeniu środków z funduszu w danym roku decydują mieszkańcy na zebraniu wiejskim uchwalając plan działań, zatwierdzany następnie przez wójta gminy. Wielkość funduszu w danym roku oraz liczbę zrealizowanych zadań można zobaczyć na stronie www.ug.dzierzoniow.pl w zakładce sołectwa. Na naradzie poruszano także sprawy dotyczące czekającej nas zmiany systemu gospodarki odpadami komunalnymi oraz dyskutowano nad bieżącymi problemami poszczególnych sołectw.

Najmilszym punktem spotkania były życzenia złożone wszystkim sołtysom z okazji obchodzonego w dniu 11 marca "Dnia Sołtysa", które w imieniu wszystkich pracowników Urzędu Gminy złożyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka. W swoim wystąpieniu podkreśliła zaangażowanie i poświęcenie osób sprawujących funkcje sołtysa w naszej gminie oraz życzyła zdrowia, zrozumienia i wytrwałości w podejmowaniu nowych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności. W prezencie sołtysi otrzymali okazały tort przygotowany i ozdobiony specjalnie na tę okazję.

Narada sołtysów Narada sołtysów Narada sołtysów Narada sołtysów Narada sołtysów