2013-03-12

"Wszyscy jesteśmy z jednej bajki..." - Marcowa Kobieteria 2013

Już po raz czwarty najaktywniejsze kobiety z gminy Dzierżoniów spotkały się na tradycyjnej Kobieterii. W tym roku gospodarzami imprezy były połączone siły Dobrocina, Roztocznika i Uciechowa.

9 marca sala wiejska w Roztoczniku zamieniła się, dzięki mieszkankom Dobrocina, w "krainę bajek", do której zza siedmiu gór i rzek przybyły postacie z najbardziej znanych bajek i baśni. Pomysłowość i różnorodność strojów były naprawdę oszałamiające. W spotkaniu wzięły udział reprezentantki wszystkich sołectw z gminy Dzierżoniów oraz przedstawicielki Urzędu Gminy i instytucji zaprzyjaźnionych. Naszymi gośćmi były Panie:

• Magdalena Rumiancew-Wróblewska - zastępca dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu,
  • Anna Malinowska - przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, koordynator programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi",
  • Anna Augustyniak - redaktor naczelna Tygodnika Dzierżoniowskiego,
  • Barbara Kucper - dietetyk

Prowadząca imprezę Alicja z krainy czarów (Justyna Bartkowiak z Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów) przedstawiła okolicznościową bajkę, w trakcie której wszystkie panie miały okazję zaprezentować swoje wdzięki i urodę. Niezwykle symboliczna była piosenka powitalna pt. "Wszyscy jesteśmy z jednej bajki", napisana przez panią Renatę Koszało z Uciechowa, a zaprezentowana przez zespół muzyczny "Uciecho-Wianki". Zabawę uatrakcyjniały występy poszczególnych sołectw oraz zabawne konkurencje, które przygotowały i prowadziły uciechowskie smerfy.

Mieszkanki Roztocznika przygotowały wspaniałe "bajkowe menu", m.in. "Żabie udka z poranną rosą", "Pocztę królewską" czy "Szpony wiedźmy". Wszystkich urzekł tort w kształcie zaczarowanego zamku, który upiekła pani Bożena Zając z Roztocznika.

W tym roku symboliczna rywalizacja sołectw zakończyła się remisem Dobrocina i Mościska, i dopiero rzut monetą rozstrzygnął, że tradycyjne trofeum z rąk zastępcy wójta Jolanty Zarzeki odebrała reprezentacja Dobrocina. Jednak największą wartością tej niezwykle sympatycznej imprezy jest spotkanie najaktywniejszych kobiet z gminy. Pozytywna energia i humor pań - skumulowane w jednym miejscu powodowały prawdziwą eksplozję śmiechu.

Już teraz zapraszamy na kolejną Marcową Kobieterię, której organizatorkami będą mieszkanki Owiesna, Kietlic i Myśliszowa.

A Paniom, które nie mogły być z nami dedykujemy bajkę, która opowiada o tej wspaniałej imprezie...

Muminki z JędrzejowicFlinstonowie z KsiążnicyPipi Langsztrung i kapitan Pończocha - reprezentacja Kiełczyna i TuszynaBajka o krasnoludkach i sierotce Marysi- reprezentacja WłókPocahontas z MościskaCzerwony kaprurek - reprezentacja NowiznyKopciuszek z PiławyŚpiąca królewna - reprezentacja Owiesna i MyśliszowaAlibaba i 40 rozbójników z OstroszowicKoty w butach z JodłownikaReprezentacja DobrocinaKrólewna Śnieżka - reprezentacja RoztocznikaSmerfy z UciechowaKrólowe śniegu i ... Dziewczynka z zapałkami - reprezentacja Urzedu Gminy i gościAlicja z Krainy CzarówBajkowy tortStatuetka - Organizator Marcowej Kobieterii