Piąte urodziny Stowarzyszenia "Przystań Mościsko"

2013-02-27

Piąte urodziny Stowarzyszenia "Przystań Mościsko"

5 lat temu... czas płynie bardzo szybko. Wydawać by się mogło, że było to tak niedawno, gdy mała grupka mieszkańców Mościska przymierzała się do założenia stowarzyszenia. Nikt za bardzo nie orientował się w przepisach, ani formalnościach jakim trzeba sprostać, by powstało stowarzyszenie.

Po kilku zebraniach, dyskusjach, wzajemnym przekonywaniu się, analizowaniu wszystkich "za" i "przeciw" ,klamka zapadła - Zakładamy. I tak w dniu 07 lutego 2008 r. w Sądzie został dokonany wpis i ... tak się zaczęło!

Po 5 latach... 16 lutego 2013r. Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" obchodziło 5 urodziny. Uroczystość zgromadziła założycieli, członków stowarzyszenia, osoby wspierające, sponsorów. Zaproszonych gości w osobach wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, zastępcy wójta Jolanty Zarzeki, księdza proboszcza Zdzisława Pienio, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Doroty Furtak oraz wszystkich obecnych ciepło powitał Grzegorz Powązka. Zaproszeni goście złożyli na ręce prezesa Stowarzyszenia Moniki Zielińskiej kwiaty, drobne upominki oraz serdeczne życzenia.

Edyta Mulka-Gonera, w prezentacji multimedialnej, przypomniała wszystko, to co zostało zrobione w naszej wsi przez 5 lat z udziałem Stowarzyszenia. Każdy z ciekawością oglądał zdjęcia i przypominał sobie wspólne prace mieszkańców, dzieci, dorosłych i seniorów, wspólne zabawy, imprezy, które przyczyniły się do zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu Mościska. Tak wiele się dokonało: staw zarybiony, zagospodarowany - naprawdę urokliwy. Wjazd do Mościska bezpieczny, oznakowany, nowopowstałe chodniki przy drodze do szkoły, coroczne wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży, szuwarowe granie, warsztaty, teatrzyki, Dni Seniora, Święta Niepodległości, powstanie Koła Gospodyń Domowych, Klubu Seniora, aerobik, sylwestry, dyskoteki, nocne kina, kina pod chmurką, majówki, upiększanie wsi ... uff !! nie do uwierzenia, że tak dużo się działo, ale chcieć, to znaczy móc !

Dzięki pracy Koła Gospodyń Domowych, każda impreza okraszana była znakomitymi smakołykami, i tak było teraz. Po prezentacji wszyscy mogli delektować się pysznościami przygotowanymi przez panie z KGD, miło pogawędzić, cieszyć się sukcesami, pograć w bilard i piłkarzyki, a nasza Ania, najmilszy, najcudowniejszy kronikarz - fotoreporter, ciepły duszek stowarzyszenia uwieczniła 5 urodziny licznymi zdjęciami. Ale czy mogłoby się to wszystko wydarzyć, gdyby nie przychylność pracowników gminy ? ... Chyba nie.

To dzięki zrozumieniu potrzeb mieszkańców przez władze mogły się realizować przedsięwzięcia, ludzkie ambicje i potrzeby. Serdeczne podziękowania i ukłony w stronę wójta Marka Chmielewskiego i zastępcy wójta Jolanty Zarzeki. I tak 5 urodziny za nami. A co przed nami ? Miejmy nadzieję, że siły i samozaparcia wystarczy na realizację tych grzecznych i tych szalonych pomysłów. A gdyby ktoś chciał skorzystać z przepisu na sukces, to uchylamy rąbka tajemnicy: "Do pary rozumiejących, uzupełniających i wspierających się wzajemnie radnych z głowami pełnymi pomysłów i rękoma gotowymi do wszelakich prac, dodać wójta i zastępcę wójta z całą Ich osobowością, wielkością, chęcią służenia i wspierania mieszkańców - lekko wstrząsnąć. Do smaku przyprawić paniami z KGD, następnie dosypać wszystkich mieszkańców Mościska chętnych do pracy i zabawy. Na koniec ozdobić prawdziwą przysłowiową wisienką, Anusią - symbolem pracowitości, sumienności, naturalnego piękna i dobroci."

I przepis na sukces gotowy. Z takimi Składnikami można zmieniać świat!

opr. A.F.

Piąte urodziny Stowarzyszenia Przystań MościskoPiąte urodziny Stowarzyszenia Przystań Mościsko