AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-01-04

Zamelduj się !

aktualności Gmina Dzierżoniów

Szanowni Państwo!

Wraz z mieszkańcami gminy Dzierżoniów staramy się rozwijać miejsce w którym żyjemy. Chcemy tworzyć gminę nowoczesną, budowaną potencjałem i mądrością swych obywateli.

Cieszymy się, że osiadłeś na terenie gminy Dzierżoniów, uznałeś, że jest to Twoje miejsce na ziemi i dołączyłeś do naszej społeczności. Wykonaj zatem następny krok i zamelduj się na terenie gminy. Wtedy Twój głos będzie słyszalny i będzie się liczył, a podatki które będziesz płacił zostaną przeznaczone na rozwój gminnej infrastruktury. Każdy grosz w gminnym budżecie to lepsza droga, nowy chodnik, lepsze oświetlenie ulicy na której mieszkasz. Chcemy, by żyło Ci się coraz lepiej, a dystans pomiędzy wsią i miastem był coraz mniejszy. Jednak w dużej mierze zależy to od Ciebie.

Co prawda istnieją przepisy prawa, które nakładają obowiązek zameldowania się najpóźniej w 30 dniu licząc od dnia przybycia do miejsca zamieszkania (art.27 pkt.1 ustawy o ewidencji ludności), ale wierzymy, że będzie to świadoma obywatelska decyzja nie wymuszona literą prawa. Już nie musisz najpierw wymeldować się w jednym urzędzie, aby w drugim móc się zameldować. Przy zameldowaniu nie będziesz podawał informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym. Nie będzie również obowiązku przedkładania książeczki wojskowej. Wszystkie te czynności wykonamy w tym samym urzędzie, w którym będziemy dokonywać meldunku.

Zameldowanie jest czynnością banalnie prostą i nie zabierze Ci wiele czasu. Wystarczy przyjść do Urzędu Gminy (pokój nr 107) i wypełnić wniosek meldunkowy. Wymagany jest dowód osobisty i dokument zaświadczający o tytule prawnym do lokalu. Jeśli dopełnisz formalności, sprawa będzie załatwiona bez zwłoki i bez żadnych opłat.

Zainwestuj w miejsce w którym żyjesz Ty i Twoja Rodzina.

Z poważaniem
Wójt Gminy Dzierżoniów
/-/ Marek Chmielewski

powrót do poprzedniej strony