Kolejne roboty melioracyjne w Gminie Dzierżoniów

2012-11-19

Kolejne roboty melioracyjne w Gminie Dzierżoniów

W 2012 roku, oprócz robót melioracyjnych wykonywanych przez osoby zatrudnione w Gminie Dzierżoniów w ramach programu "Bezrobotni dla Gospodarki Wodnej i Ochrony Przeciwpowodziowej", prowadzone były równolegle roboty polegające na konserwacji rowów przez specjalistyczne firmy usługowe wyłonione w wyniku przetargów.

W październiku i listopadzie 2012r. odbyły się odbiory wykonanych prac w miejscowościach: Uciechów, Tuszyn i Owiesno. Wykonawcy przeprowadzili konserwację rowów na długości 7 360mb za kwotę: 52 876,47zł. Realizacja powyższych zadań była możliwa dzięki dofinansowaniu w/w prac przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w kwocie 28 553,29zł. Obecnie trwają jeszcze prace konserwacyjne na rowach o długości 2 460mb w Tuszynie i Kiełczynie oraz w Piławie Dolej.

Zestawienie prac melioracyjnych wykonanych przez firmy wyłonione w drodze przetargów w 2012r.