2007-08-16

Czas na aktywność

Gmina Dzierżoniów realizuje program „Czas na aktywność - program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w gminie Dzierżoniów.”, na który pozyskała sumę ponad 86.000 zł z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. W ramach programu już od miesiąca realizowany jest projekt Gminnej Biblioteki Publicznej „Wakacyjne malowanie igłą”, podczas którego można nauczyć się wyszywania i haftowania na kanwach. Spotkania , odbywały się w lipcu w sali wiejskiej w Piławie Dolnej przy ul. Głównej 28. W sierpniu następne zajęcia odbędą się w środę 22 sierpnia o godz.16.00 w sali wiejskiej w Mościsku.

Kolejne zajęcia prowadzi Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie. W ramach programu „Szkoła dla przyszłości – przyszłość dla szkoły” w dniach 16-22 sierpnia zorganizowana została turystyczna szkoła językowa dla 40 uczniów w schronisku w Górach Sowich. Uczniowie będę uczestniczyć w zajęciach językowych i aktywnie uprawiać turystykę. Letnia szkoła przewiduje także wyjazd na Szczeliniec i w Błędne Skałki.