2012-05-21

Sportowa sobota w Uciechowie

Sobotę 19 maja 2012r. spędziliśmy na sportowo. Na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie, w ramach ogólnopolskich akcji: "Postaw na Rodzinę" oraz "Polska Biega" odbył się piknik sportowy.

W naszym spotkaniu, oprócz dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych udział wzięli także przedstawiciele czeskiej gminy partnerskiej Dolni Cermna.

Zawody sportowe rozpoczęła rywalizacja w biegach przełajowych w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play i przyniosła uczestnikom wiele radości i satysfakcji, a także nową wiedzę o sobie i swoich możliwościach. Dystans biegów dostosowany był do wieku uczestników. W poszczególnych kategoriach na stopniach podium stanęli:

Klasy I-II dziewczęta:

1. miejsce - Ernest Polejańczyk
  2. miejsce - Maciej Myczkowski
  3. miejsce - Tomasz Butkowski

Klasy I-III gimnazjum, dziewczęta:

1. miejsce - Agnieszka Olejniczak
  2. miejsce - Adrianna Polejańczyk

Klasy I-II gimnazjum, chłopcy:

1. miejsce - Dawid Kondrat
  2. miejsce - Krzysztof Kondrat
  3. miejsce - Damian Dawidziak

Kategoria OPEN, kobiety:

1. miejsce - Monika Markowa ( Dolni Czermna, Czechy)
  2. miejsce - Marketa Stara ( Dolni Cermna, Czechy)
  3. miejsce - Anna Ząbek

Kategoria OPEN, mężczyźni:

1. miejsce - Kamil Włodek
  2. miejsce - Piotr Umiński
  3. miejsce - Marek Jaworski

Z wielką satysfakcją informujemy, że najmłodszą uczestniczką biegów była 3-letnia Hania Chorążyczewska, która przebiegła, pod czujnym okiem mamy, dystans 800 m. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek, a zwycięzcy także nagrody rzeczowe, które wręczyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Równocześnie na płycie boiska odbywał się turniej piłki nożnej juniorów. Do tej rywalizacji zgłosiły się drużyny: LKS Dobrocin, LKS Mościsko, LKS Piława Dolna, LKS Uciechów oraz dwie drużyny reprezentujące LKS Owiesno.

W turnieju najlepsza okazała się drużyna LKS Mościsko, która w pokonanym polu zostawiła kolejno drużyny LKS Owiesno I, LKS Piława Dolna, LKS Uciechów, LKS Owiesno II i LKS Dobrocin. Uczestnikom i zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Kolejnym elementem sportowego spotkania była polsko-czeska rywalizacja gmin: Dzierżoniów i Dolni Cermna. Drużyny na czele z Petrem Helekalem- Starostą Dolni Czermna i Markiem Chmielewskim - Wójtem Gminy Dzierżoniów rozegrały mecze tenisa stołowego, piłki siatkowej i piłki nożnej. Nasi czescy przyjaciele okazali się bezkonkurencyjni w tenisie stołowym, my natomiast zwyciężyliśmy zarówno w meczu siatkówki jak i piłki nożnej. Ale nie wynik sportowy był tutaj najważniejszy. Drużyny po zakończeniu rywalizacji odebrały z rąk Zastępcy Wójta, oprócz wyrazów uznania za poświęcenie i włożony w rywalizację wysiłek, wspaniałe puchary. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla, a pragnienie (naprawdę było upalnie) mogli ugasić przygotowaną przez organizatorów wodą mineralną.

Piękna pogoda, dobry humor i wesoła zabawa towarzyszyła przez cały dzień wszystkim uczestnikom sportowych zmagań, którzy już teraz umówili się na kolejne.

Wszystkim zawodnikom, opiekunom drużyn oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania bardzo serdecznie dziękujemy.

Sportowa sobota w UciechowieSportowa sobota w UciechowieSportowa sobota w UciechowieSportowa sobota w UciechowieSportowa sobota w UciechowieSportowa sobota w Uciechowie