Samorządowcy ze Śląska z wizytą w Dzierżoniowie

2012-04-16

Samorządowcy ze Śląska z wizytą w Dzierżoniowie

W piątek 13 kwietnia 2012r. na terenie Gminy i Miasta Dzierżoniów gościliśmy uczestników Śląskiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów.

Śląscy samorządowcy swój pobyt na naszym terenie rozpoczęli od wizyty w Mościsku - "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2009". Kolejnym punktem było spotkanie w dzierżoniowskim hotelu "Dama Pik", którego współgospodarzami byli Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Marek Piorun Burmistrz Dzierżoniowa. W spotkaniu wziął udział Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz władze samorządowe gmin z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Spotkanie rozpoczął barwny występ Zespołu Pieśni i Tańca "POJANA" z Piławy Dolnej, a następnie gościom zaprezentowane zostały nasze osiągnięcia w zakresie wsparcia "małej" odnowy wsi oraz udziału w programie LEADER.

Swoje wystąpienia mieli: Wanda Ostrowska Zastępca Burmistrza Dzierżoniowa, Marek Chmielewski Wójt Gminy Dzierżoniów, Jolanta Zarzeka Zastępca Wójta oraz Elżbieta Pasławska Prezes Stowarzyszenia Ślężanie - Lokalna Grupa Działania.

Goście ze Śląska byli pod wrażeniem osiągnięć naszych samorządów w obszarze odnowy wsi, wspierania inicjatyw oddolnych oraz aktywności lokalnych stowarzyszeń i organizacji. W dyskusji wymieniano poglądy, spostrzeżenia i dzielono się doświadczeniami zdobytymi w odnowie wsi polskiej. Na zakończenie debaty uczestników rozbawił ostroszowicki kabaret "O NO MOS"

Organizacja wizyty była kolejną wspólną inicjatywą Wójta Gminy Dzierżoniów i Burmistrza Dzierżoniowa. Przypominamy, że organizatorami tegorocznych Dolnośląskich Obchodów Święta Plonów są właśnie Gmina i Miasto Dzierżoniów.

Samorządowcy ze Śląska z wizytą w DzierżoniowieSamorządowcy ze Śląska z wizytą w DzierżoniowieSamorządowcy ze Śląska z wizytą w DzierżoniowieSamorządowcy ze Śląska z wizytą w Dzierżoniowie