2012-04-16

Absolutorium dla Zarządu STGGS

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej, w malowniczo położonej Srebrnej Górze, gościło w tym roku delegatów Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.

Tradycją już jest, że coroczne tzw. "walne" odbywa się na terenie innej gminy- członka Stowarzyszenia (w skład STGGS wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Nowa Ruda, Pieszyce, Stoszowice i Walim). W czasie obrad delegaci wysłuchali sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia w roku 2011 przedstawionego przez prezesa Mirosława Obala, który w swoim wystąpieniu omówił między innymi realizację projektu promocyjnego pn. "Góry Sowie - dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska - kampania promocyjno - informacyjna" zrealizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013. Projekt, a dokładnie jego rzeczowa realizacja zakończyła się 30.04.2011r. Projekt zamknął się kwotą 518 907,63zł, a wartość dofinansowania wyniosła 329 796,76zł.

W dalszej części obrad wysłuchano sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z prac Komisji Rewizyjnej. Następnie delegaci w głosowaniu jawnym jednogłośnie udzielili Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za rok 2011. W kolejnym punkcie obrad delegaci uchwalili zmiany do statutu oraz omówili kierunki działania Stowarzyszenia w roku bieżącym. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy na stronę stowarzyszenia: www.gorysowie.org