Siła tradycji w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie!

2012-04-05

Siła tradycji w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie!

Dnia 30. marca 2012r. uczennice Gimnazjum Gminnego im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie brały udział w Powiatowym Konkursie "Festiwal pięknie nakrytych stołów - aranżacja stołu wielkanocnego".

Corocznie uczestniczą w nim drużyny z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego. W tym roku uczennice Alicja Stępień i Daria Mikołajczyk w swojej dekoracji świątecznej postawiły na tradycję i folklor. Ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem jury konkursu przyznało uczennicom I miejsce stwierdzając w uzasadnieniu, że pomysł był niespodziewany, trafny i ciekawie zrealizowany. Prezentując swoją aranżację, uczennice opowiedziały także o symbolice świąt i tradycjach wielkanocnych w Polsce oraz o ich kultywowaniu w naszym regionie. Należy dodać, że uczennicom przygotowaniach do konkursu pomagali nauczyciele: Renata Idzik, Kinga Winnicka, Małgorzata Szeliga i Janusz Głód.

Gratulacje !!!

Siła tradycji w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie!Siła tradycji w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie!