Strona główna

"Ferdynand Wspaniały" w wałbrzyskim teatrze...

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2011-12-12

"Ferdynand Wspaniały" w wałbrzyskim teatrze...

aktualności Gmina Dzierżoniów

W piątek 2 grudnia 2011 dzieci z przedszkoli w Piławie Dolnej, Dobrocinie i Ostroszowicach, wraz ze swymi nauczycielkami oraz jak zawsze chętnymi do pomocy rodzicami, wyjechały do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Dzięki inicjatywie dyrektorów Pań Urszuli Zając i Małgorzaty Lis - przedszkolaki miały okazję przebywać w prawdziwym teatrze. Było to już kolejne spotkanie z aktorami tego teatru. Wcześniej uczestniczyły w przedstawieniach na przedstawieniach "Bajka o szczęściu" i "Calineczka".

Tym razem mogły podziwiać wspaniałą grę aktorską w spektaklu pod tytułem "Ferdynand Wspaniały" wg książki Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci z prawdziwym zainteresowaniem śledziły przygody psa, o ludzkich cechach, które od lat bawią nie tylko najmłodszych.

...Ale to jeszcze nie był koniec niespodzianek...

Po spektaklu na scenie pojawiło się pięknie zdobione krzesło, mnóstwo pakunków i najbardziej oczekiwana osoba (zawsze w pierwszych dniach grudnia) - Święty Mikołaj. Kiedy dostojny gość upewnił się, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty, nastąpiło ich wręczanie. Przedszkolaki bardzo odważnie podchodziły do Mikołaja, a nawet siadały mu na kolanach. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia, po czym wszyscy obdarowani uczestnicy udali się do autobusów, aby wrócić do swoich przedszkoli.

Ferdynand Wspaniały w wałbrzyskim teatrzeFerdynand Wspaniały w wałbrzyskim teatrzeFerdynand Wspaniały w wałbrzyskim teatrzeFerdynand Wspaniały w wałbrzyskim teatrze
powrót do poprzedniej strony