2007-07-12

Pieniądze z alkoholu na wakacje

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyznała środki na realizację programów zajęć profilaktycznych organizowanych w gminie Dzierżoniów. Szkoła Podstawowa w Uciechowie, otrzymała 794 zł na warsztaty dziennikarskie dla swoich uczniów podczas przyszłego roku szkolnego a Gminna Biblioteka Publiczna dostała 2.390 zł na zajęcia wakacyjne pod nazwą „Wakacyjne malowanie igłą”, popularyzujące sztukę hafciarską oraz 7.000 zł na projekt „Wakacje na wesoło w miejscu zamieszkania bez nałogów”.

W ramach tego programu od 11 lipca do 30 sierpnia biblioteka zorganizuje festyny profilaktyczne w Nowiźnie, Uciechowie, Owieśnie, Dobrocinie, Ostroszowicach, Piławie Dolnej i Roztoczniku. Dzieci, młodzież i rodzice będą uczestniczyć w konkursach i zabawach, kształtujących nawyk zdrowego stylu życia. Festynom towarzyszyć będzie kiermasz książki oraz loteria fantowa i malowanie twarzy.