Wypoczynek dzieci w Zagórzu Lubiewskim

2007-07-11

Wypoczynek dzieci w Zagórzu Lubiewskim

W związku z ogłoszonym przez gminę Dzierżoniów otwartym konkursem ofert w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi na zorganizowanie letniego wypoczynku letniego z programem socjoterapeutycznym dla dzieci, do realizacji została przyjęta oferta Fundacji „ALERT” Służb Mundurowych MSWiA we Wrocławiu.

Trzydzieścioro dzieci z terenu gminy, z rodzin objętych opieką Ośrodka Pomocy Społecznej, weźmie udział w dwutygodniowym wypoczynku w lipcu 2007r. w Ośrodku Wczasowym „DT Centrum„ w Zagórzu Lubiewskim (województwo Lubuskie) . Dojazd zapewniony został przez gminę Dzierżoniów. Dzieci zamieszkają w ośrodku usytuowanym na skarpie z widokiem na jezioro, w domkach wolnostojących z pokojami 2, 3, 4 i 5 osobowymi z własnymi węzłami sanitarnymi . Na terenie ośrodka znajduje się kuchnia, jadalnia , świetlica , boisko do siatkówki , pomost, piaszczysta plaża i sprzęt pływający. Gmina przekazała na ten cel Fundacji „Alert” dotację w wysokości 18.000 zł . Ponadto gmina Dzierżoniów przekazała kwotę 3.000 zł dla Stowarzyszenia Klub Abstynenta „KALENICA” w Dzierżoniowie, w ramach dofinansowania instytucji i stowarzyszeń realizujących elementy Gminnego Programu Profilaktycznego.