2011-03-24

"A Wiosna przyszła pieszo..."

Tak pisał w znanym wierszu Mistrz Brzechwa. Przyszła też do Mościska, obdarzając promykami słońca od samego rana, pobudzając do działania przedszkolaków i uczniów miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, gdzie pani dyrektor Dorota Furtak przekazała władze w ręce Samorządu Szkolnego.

Tradycyjnie już od lat uczniowie nie wybrali się na wagary, ale powitali wiosnę w szkole, pozwalając sobie na odrobinę szaleństwa. Wszystko zaczęło się od zapoznania i nauczenia "6 Przykazań Wzorowego Wagarowicza". Następnie rozpoczął się quiz, w czasie którego klasy popisywały się swoją wiedzą i umiejętnościami, sprytem i pomysłowością.

Klasy i grupy przedszkolne kolejno prezentowały się w piosenkach lub scenkach rodzajowych. Każda klasa wyróżniała się wiosennym emblematem, nakryciami głowy, kolorystyką strojów. Wśród konkurencji wystąpiły m.in. odpowiedzi na podchwytliwe pytania, golenie balonów, staranne bandażowanie kolegi papierem toaletowym, czy też przedmuchiwanie kubka wzdłuż nitki - sprawdzanie czystości płuc.

Nasi uczniowie wykazali ogromne zdolności artystyczne, literackie, komediowe oraz satyryczne. Jury oceniło również najdorodniej wyhodowaną rzeżuchę. Zdobyta punktacja dopełni całoroczny konkurs o tytuł "Super Klasy".

Koordynatorkami imprezy były: Bożena Sulewska i Agnieszka Gadomska. Dzień zakończył się wspólnym spacerem po wsi z Marzanną ze słomy na czele.

Życzymy pogodnej, ciepłej WIOSNY

A Wiosna przyszła pieszoA Wiosna przyszła pieszoA Wiosna przyszła pieszoA Wiosna przyszła pieszoA Wiosna przyszła pieszo