2011-03-22

Dni otwarte w Gimnazjum Gminnym

Tradycją Gimnazjum Gminnego jest organizacja "Dni Otwartych" dla uczniów szkół podstawowych. W marcu gośćmi naszego gimnazjum byli szóstolkasiści z Piławy Dolnej, Tuszyna, Mościska, Ostroszowic oraz ze Szkoły Podstawowej nr 9.

W ramach promocji szkoły uczniowie Gimnazjum Gminnego wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji. Pani Dyrektor ciepło powitała szóstoklasistów przedstawiając ofertę naszego gimnazjum. Następnie goście obejrzeli prezentację przygotowaną przez panie M. Klepuszewską i B. Janicką, na której pokazane zostały osiągnięcia naszych gimnazjalistów, ciekawe zajęcia , wycieczki, imprezy szkolne, zmiany zachodzące w naszym gimnazjum. Po prezentacji szóstoklasiści z zapartym tchem obejrzeli doświadczenia chemiczne wykonane przez panią U. Bystranowską . Następnie wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki przeprowadzonej przez panie A. Bukowską i E.Sulmińską.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty z Izby Regionalnej, które zaprezentowała pani M. Głód, a także przepiękne prace naszych uczniów, wykonywane na lekcjach sztuki, wystawione przez panią M. Szeligę. Uczniowie obejrzeli wystawę prac przygotowaną przez p. D. Urzędowską i p. I. Wójcik. Duże wrażenie na uczniach zrobiła lekcja na temat Anamorfozy przeprowadzona przez p. B. Janicką z wykorzystaniem tablicy interaktywnej . Wędrówka po szkole kończyła się w bibliotece. Tam szóstoklaściści obejrzeli zbiór biblioteczny zaprezentowany przez p. M. Rosę. W tym czasie opiekunowie klas szóstych gościli w kawiarence przygotowanej przez p. A. Woroch-Petrella i p. U. Bystranowską. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymaki slodki upominek.

Koordynatorem "Dni Otwartych" była p. Kinga Winnicka