2011-03-03

Książnica ma sołtysa

3 marca 2011r. w sołectwie Książnica odbyło się zebranie wiejskie. Celem zebrania było m.in.: wysłuchanie sprawozdań z działalności sołtysa i rady sołeckiej oraz wykorzystania środków przyznanych w ramach Funduszu Sołeckiego w roku 2010, powołanie komisji skrutacyjnej, wybór sołtysa i Rady Sołeckiej. Przewodniczącą zebrania została pani Justyna Kwiatek.

Zebranie odbyło się w II terminie tj. o godzinie 18:00 ze względu na brak wymaganej liczby osób. Zebranie Wiejskie podjęło jednogłośnie uchwałę w sprawie powołania Komisji Skrutacyjnej, w składzie: pani Elżbieta Tokarska, pan Kazimierz Szustka i pani Wioleta Malesza. Następnie uczestnicy zebrania zgłosili kandydatów na sołtysa: Maria Gutkowska, Bogdan Hejdak, którzy uzyskali odpowiednio 25 i 13 głosów. W głosowaniu udział wzięło 38 mieszkańców obecnych na zebraniu.

Sołtysem wsi Książnica została wybrana pani Maria Gutkowska.

Następnie podjęta została uchwała określająca liczbę osób wchodzących w skład Rady Sołeckiej, która będzie liczyć 7 członków. Zgłoszono 9 kandydatów, którzy otrzymali następującą liczbę głosów:

1. Justyna Kwiatek - 25
  2. Krzysztof Sołogub - 29
  3. Andrzej Szymański - 22
  4. Hubert Szymański - 20
  5. Krzysztof Wypych - 28
  6. Adam Duź - 20
  7. Wioleta Malesza - 5
  8. Alicja Konieczna - 17
  9. Grzegorz Sobaszek - 30

Tym samym w skład Rady Sołeckiej wsi Książnica weszli: Justyna Kwiatek, Krzysztof Sołogub, Andrzej Szymański, Hubert Szymański, Krzysztof Wypych, Adam Duź oraz Grzegorz Sobaszek.

Ostatnim punktem zebrania była dyskusja i wolne wnioski. Mieszkańcy poruszyli istotne dla nich problemy, m.in.:

• budowy Sali Wiejskiej,
  • podniesienie terenu na drodze gminnej,
  • zanieczyszczenia drogi na odcinku od piaskowni w stronę Świdnicy,
  • stan dróg,
  • zaorywanie rowów,
  • usunięcie wierzby na działce gminnej.

Na pytania mieszkańców odpowiadali Wójt Gminy Marek Chmielewski, Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka oraz Sekretarz Gminy Ryszard Brzeski.

Książnica ma sołtysaKsiążnica ma sołtysaKsiążnica ma sołtysa