2007-05-29

Zachowaj Trzeżwy Umysł

UCZNIOWIE GMINNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "ZACHOWUJĄ TRZEŹWY UMYSŁ"

23.05.07 we Włókach na Placu Sportowo - Rekreacyjnym odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tuszynie w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Jest to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie postaw zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy turnieju zdecydowali się spędzić ten czas aktywnie - wybrali grę w piłkę, zdrową rywalizację i zabawę. Turniej uświetniły swymi występami cheerleaderki z klasy V i VI SP w Tuszynie.

Dzięki funduszom przekazanym na realizację kampanii przez Gminę Dzierżoniów możliwy był zakup medali dla zwycięzców, nagród dla wszystkich szkół oraz poczęstunek dla zawodników.

W turnieju udział wzięło 5 szkół - Szkoła Podstawowa w Uciechowie, Zespół Szkolono - Przedszkolny w Mościsku, Zespół Szkolono - Przedszkolny w Ostroszowicach, Zespół Szkolono - Przedszkolny w Piławie Dolnej i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynnie. Każda drużyna składał a się z 9 zawodników. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym".

Wyniki:
  • ZSP Piława Dolna - ZSP Mościsko 1:0
  • SP Tuszyn - SP Uciechów 3:1
  • ZSP Ostroszowice - ZSP Piława Dolna 1:3
  • ZSP Mościsko - SP Tuszyn 0:3
  • SP Uciechów - ZSP Ostroszowice 2:0
  • ZSP Piława Dolna - SP Tuszyn 0:1
  • ZSP Mościsko - SP Uciechów 1:1
  • ZSP Ostroszowice - SP Tuszyn 0:2
  • ZSP Piława Dolna - SP Uciechów 1:1
  • ZSP Mościsko - ZSP Ostroszowice 3:0
Tabela końcowa:
  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie 12pkt.
  2. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piławie Dolnej 7 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Uciechowie 5 pkt.
  4. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku 4 pkt.
  5. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ostroszowicach 0 pkt.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie wystąpili w składzie: Michał Szlachta (kapitan), Kamil Radziwoń, Kevin Konieczny, Daniel Struczak, Michel Niedźwiecki, Grzegorz Boczula, Mariusz Lach, Tomasz Kacprzyk, Adrian Kornecki, Damian Baran, Łukasz Leszczyński, Konrad Kossakowski. Opiekun - Jacek Dzwolak.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Pani Elżbiety Kędzierskiej - Dydo (Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie) puchar, dyplom, zestaw piłek, oraz medale dla każdego zawodnika i opiekuna. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy, medale (miejsca II i III) oraz zestawy piłek do piłki nożnej i siatkówki. Turniej przygotowali i prowadzili: Anna Podkówka oraz Jacek Dzwolak.