2011-02-23

Ferie na Orliku

W dniach od 16 do 18 lutego br. z inicjatywy animatorów piławskiego Orlika pp. Sławomira Nowaka i Tomasza Nowackiego, rozegrany został cykl turniejów piłki nożnej organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą "Ferie na Orlikach".

Do turniejów tych zgłosiło się 12 drużyn w trzech kategoriach wiekowych :

• szkoły podstawowe
  • gimnazja
  • szkoły średnie
Do walki o turniejowe trofea stanęli zawodnicy z Piławy Dolnej, Uciechowa, Tuszyna, Ostroszowic, Mościska, Roztocznika, Dobrocina i Dzierżoniowa.

W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo wywalczyła drużyna z Tuszyna, na drugim miejscu uplasowała się Piława Dolna, a miejsce trzecie zajęło Mościsko. Wśród gimnazjalistów zdecydowanie dominowała drużyna z Roztocznika wygrywając te zawody, drugie miejsce zajął Uciechów , a trzecie miejsce Piława Dolna.

Podobnie ułożyła się tabela w rozgrywkach zawodników najstarszej kategorii wiekowej. Rywalizację drużyn szkół ponadgimnazjalnych zdominowali piłkarze z Roztocznika, pozostawiając drugie miejsce drużynie z Uciechowa i trzecie miejsce piłkarzom z Mościska.

Podczas trwania turnieju rozegrano 18 spotkań systemem "każdy z każdym", czas gry wynosił 2 x 10 min, każda z drużyn liczyła 6 zawodników.

Wszyscy uczestnicy i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za dobrą zabawę, postawę fair play i zapraszamy za rok.

Ferie na OrlikuFerie na OrlikuFerie na OrlikuFerie na Orliku