2011-02-02

"Pegazik" w Mościsku

Skrzydlaty koń zrodzony z krwi Meduzy, która trysnęła, gdy Perseusz odciął jej głowę... - początki Pegaza

W miniony piątek 28.01.20100r. Biblioteka Gminna w Mościsku gościła miłośników konkursu "Pegazik". Był to etap gminny XV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego klas starszych szkół podstawowych oraz gimnazjum Szkół Gminy Dzierżoniów.

Gospodarzami imprezy był po raz kolejny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, który do komisji konkursu zaprosił "sprawdzonych" już jurorów:

1. przewodnicząca jury - Kazimiera Sygulska
  2. sekretarz - Dorota Pilarczyk
  3. członek - Kazimiera Zielińska.

Dwunastu przedstawicieli szkół podstawowych prezentowało przygotowaną poezję, wśród której najczęściej wybieranym autorem był Jan Brzechwa. Starsi recytatorzy prezentowali m.in. Agnieszkę Osiecką. Po długich naradach jury wyłoniło laureatów:

w kategorii szkół podstawowych
  • I miejsce - Maria Izdebska z Piławy Dolnej
  • II miejsce - Rafał Ścisłowski z Mościska
  • III miejsce - Milena Masłowska z Piławy Dolnej i Paweł Fijak z Ostroszowic.
w kategorii gimnazjum:
  • I miejsce - Paulina Ślusarczyk - Gminnego Gimnazjum w Dzierżoniowie. Powyższa piątka reprezentować będzie naszą gminą w etapie powiatowym konkursu.

Nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Dzierżoniów wręczył kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki - Adam Wolniak. Nauczyciele przygotowujący swoich uczniów do konkursu otrzymali dyplomy. Po raz kolejny podziękowania za wspaniałą logistykę konkursu składamy Pani Justynie Bartkowiak - pracownikowi biblioteki. Koordynatorem imprezy była Pani Maria Mokrzycka (polonistka ZSzP w Mościsku).

w kategorii szkół podstawowych
  • I miejsce - Maria Izdebska z Piławy Dolnej
  • II miejsce - Rafał Ścisłowski z Mościska
  • III miejsce - Milena Masłowska z Piławy Dolnej i Paweł Fijak z Ostroszowic.
w kategorii gimnazjum:
  • I miejsce - Paulina Ślusarczyk - Gminnego Gimnazjum w Dzierżoniowie.

Pegazik w MościskuPegazik w Mościsku