II Noworoczny Turniej "Trójek koszykarskich"

2011-01-20

II Noworoczny Turniej "Trójek koszykarskich"

W drugą środę stycznia 2010 r. o godz.14.00. w ZSzP w Mościsku odbył się II Noworoczny Turniej "Trójek koszykarskich". Celem organizacji zawodów była popularyzacja mini koszykówki oraz rozwijanie umiejętności zespołowych.

W turnieju wzięły udział 2 drużyny dziewcząt: "Wystrzałowe Fajerwerki" i "Szampańskie Bombelki" i 3 drużyny chłopców: "Noworoczne Fajerwerki", "Dzieci z Petardami", "Wystrzałowe Chłopaki".

W kategorii dziewcząt odbył się 1 mecz 4x5min. Ostatecznie po emocjonującym do samego końca meczu (18 : 16) wygrały "Wystrzałowe Fajerwerki" i tym samym zajęły I miejsce.

W kategorii chłopców odbyły się trzy mecze 2x5min.

Noworoczne Fajerwerki - Wystrzałowe Chłopaki 8:0
          Dzieci z Petardami - Wystrzałowe Chłopaki 18 : 2
          Dzieci z Petardami - Noworoczne Fajerwerki 26 : 5

Ostatecznie drużyny zajęły:

• I miejsce "Dzieci z Petardami" (6 pkt)
  • II miejsce "Noworoczne Fajerwerki" (3 pkt)
  • III miejsce "Wystrzałowe Chłopaki" (0 pkt)

Królami strzelców II Noworoczny Turniej "Trójek koszykarskich" zostali w kategorii dziewcząt Karolina Dąbrowska (14 pkt), w kategorii chłopców Dawid Kupczyk (26 pkt). Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, drużyny pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękuje za udział w zawodach i zapraszam za rok.

Grzegorz Różycki

II Noworoczny Turniej Trójek koszykarskich