2011-01-17

Jasełka w Dobrocinie

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas związany z tradycjami, zwyczajami, obrzędami religijnymi i ludowymi, które kultywowane są w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Dobrocinie. Jednym ze zwyczajów są Jasełka, które w tym roku przedszkolaki przedstawiły 6 stycznia 2011 roku w tutejszym Kościele p.w. św. Piotra i Pawła.

Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń: Doroty Macek i Wioletty Gadziny wcieliły się w role: Matki Boskiej, Józefa, pastuszków, aniołów, królów i zwierząt a świąteczną atmosferę wzbogacały polskie kolędy.

Występy dostarczyły dzieciom wiele emocji i radości, a dorosłym pozwoliły na przeżycie pięknych chwil, gdyż Jasełka w wykonaniu najmłodszych pociech nabierają szczególnego wdzięku.

Po zakończeniu występu Ks. Proboszcz Stanisław Lechowski w imieniu własnym i wszystkich obecnych podziękował dzieciom za występ i zachęcił do złożenia datków, które wykorzystane zostały na zakup nowoczesnego sprzętu muzycznego.

Jasełka w DobrocinieJasełka w Dobrocinie