2010-11-18

Narada sołtysów

16 listopada br. w Sali Narad Urzędu Gminy w Dzierżoniowie odbyła się narada sołtysów. Przedmiotem obrad była m.in. pomoc rzeczowa dla rolników dotkniętych klęską powodzi w 2010 r. Część narady poświęcona sprawom różnym dotyczyła zapoznania zebranych z zagadnieniem grantów dla wsi, możliwych do pozyskania dzięki udziałowi w programie Razem Możemy Więcej

Odbyły się również konsultacje społeczne dotyczące nowoczesnego oświetlenia. W ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, przedstawione zostały założenia projektu mającego na celu montaż oświetlenia ulicznego, lamp solarnych, działających w oparciu o system hybrydowy (połączenie zasilania energią słoneczną i wiatrem). Rozmowy z sołtysami miały na celu wyznaczenie miejsc, gdzie brakuje oświetlenia i w przypadku otrzymania dofinansowania, zamontowania tam lamp w pierwszej kolejności.

Ostatnim punktem porządku narady było podsumowanie pracy Sołtysów i Rad Sołeckich za lata 207-2010. Wójt Marek Chmielewski, podziękował wszystkim zebranym za ich pracę na rzecz wsi i wręczył listy gratulacyjne. Miłą niespodzianką była prezentacja multimedialna przedstawiająca sylwetki sołtysów i ich dokonania.

Narada sołtysówNarada sołtysówNarada sołtysów