2010-11-15

Kompostowniki dla mieszkańców

Urząd Gminy Dzierżoniów informuje, że posiada do rozdysponowania wśród mieszkańców gminy 140 szt. drewnianych kompostowników, przeznaczonych do kompostowania i zagospodarowania we własnym zakresie odpadów ulegających biodegradacji w gospodarstwach domowych na terenie gminy.

Kompostowniki zostaną nieodpłatnie przekazane zainteresowanym mieszkańcom w ramach prowadzonej przez Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7 kampanii edukacyjno - informacyjnej pn.: "Nowoczesny system gospodarowania odpadami dla lepszego i czystszego jutra - edycja 2010", dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców gminy, mających możliwość przydomowego kompostowania bioodpadów do wpisania się na listę osób, które nieodpłatnie otrzymają drewniane kompostowniki.

Z uwagi na ograniczoną liczbę kompostowników zapisy będą przyjmowane osobiście w Referacie Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska (pok. nr 205 ) Urzędu Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1, 58-200 Dzierżoniów od dnia 10.11.2010 r. do dnia 10.12.2010 r. O otrzymaniu kompostownika będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Warunkiem nieodpłatnego przekazania kompostowników jest podpisanie przez osobę uczestniczącą w kampanii deklaracji zobowiązania do kompostowania odpadów ulegających biodegradacji.

Po otrzymaniu potwierdzenia wpisania się na ww. listę kompostowniki będzie można odebrać w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Dzierżoniowie przy ul. Bielawskiej 15B. Podczas odbierania kompostownika należy okazać dowód tożsamości. Kompostowniki będą przekazywane w stanie złożonym, do samodzielnego montażu (bez potrzeby użycia narzędzi). Kompostowniki będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Jednocześnie informujemy, że jednemu gospodarstwu domowemu może być przekazany nie więcej niż jeden kompostownik. Ponadto osoby, które otrzymały kompostowniki w ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej "Nowoczesny system gospodarowania odpadami dla lepszego i czystszego jutra - edycja 2009" nie będą mogły uczestniczyć w tegorocznej edycji.

Kompostowniki dla mieszkańców