Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

2010-11-02

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju

21 października 2010r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, odbyły się mistrzostwa strefy wałbrzyskiej w unihokeju.

W finale strefy pięć szkół rywalizowało o awans do dalszego etapu rozgrywek - mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 4 listopada 2010r we Wrocławiu.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. Szkoła Podstawowa w Imbramowicach
  2. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
  3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie
  4. Szkoła Podstawowa w Strzelcach
  5. Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach

Do finału dolnośląskiego awansowały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsce. Powiat Dzierżoniowski w mistrzostwach wojewódzkich reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej, która wystąpiła w składzie: Julia Szwagrzyk, Milena Masłowska, Natalia Frygies, Nikola Kucharek, Wojciech Chruszcz, Janusz Twardak, Krzysztof Gałek, Jakub Nowak, Mateusz Kerger.

Reprezentację Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach stanowili: Emil Drabik, Grzegorz Duran, Bartosz Gajda, Dawid Kucharek, Wojciech Radziewicz, Angelika Cieśla, Angelika Kołtun, Aleksandra Krupiarz, Izabela Trykoszko.

Uczniowie otrzymali medale i pamiątkowe puchary, które wręczył wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej, Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dzierżoniowie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" w Piławie Dolnej.

Prezes PSZS w Dzierżoniowie
Krzysztof Twardak