2010-10-27

Dni Papieskie w Tuszynie

Październik w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, to wyjątkowy miesiąc. Każdego roku uczniowie i pracownicy Szkoły uroczyście obchodzą Dzień Papieski.

W tym roku nasze obchody rozpoczęliśmy VI Gminnymi Biegami Papieskimi, rozegranymi na boisku w Tuszynie. 8 października młodzi biegacze z gminnych szkół i przedszkoli walczyli o zajęcie jak najlepszych miejsc w tej rywalizacji. Zmagania zakończyły się wręczeniem medali, nagród oraz słodkim poczęstunkiem. Organizatorem rozgrywek był pan Piotr Sowa.

W niedzielę, 10 października, poczet sztandarowy szkoły, w składzie: Paulina Kroczak, Łucja Kwiędacz i Marcin Umiński pod opieką nauczycielek Elżbiety Sakowicz i Katarzyny Koselskiej pojechał do katedry świdnickiej na coroczny zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Dni papieskie to także uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona. W tym roku to ważne dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły święto obchodziliśmy 14 października. Uroczysta akademia, przygotowana przez Elżbietę Sakowicz, Bogumiłę Koselską i Monikę Adamską, poświęcona była Janowi Pawłowi II, nauczycielowi wszechczasów i wielkiemu miłośnikowi dzieci. Wszyscy przypomnieliśmy sobie życie naszego patrona, który tak bardzo cenił sobie wychowanie i naukę. Dlatego też w czasie uroczystości w gronie uczniów szkoły noszącej jego imię przywitaliśmy 17 pierwszoklasistów, których na uczniów pasowała pani dyrektor, Elżbieta Kędzierska-Dydo. "Podjęliście się wielkiego zadania[...] pomagacie im budować fundamenty pod ich przeszłe życie" - takie słowa Naszego patrona przyświecały pani dyrektor, kiedy w imieniu wszystkich składała życzenia obecnym i byłym pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, którzy tworzą społeczność szkolną i którzy także w tym dniu obchodzili Święto Edukacji Narodowej.

Wszystkim osobom związanym ze szkołą oraz pasowanym na uczniów pierwszoklasistom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia w atmosferze zadumy i miłości do naszego wielkiego patrona - Jana Pawła II.