AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2010-09-20

Uciechów na podium !

aktualności Gmina Dzierżoniów

Miniona sobota 18 września br. dla Gminy Dzierżoniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych sołectw województwa Dolnośląskiego była okazją do spotkania i świętowania zwycięstwa Jaszkowej Górnej na Gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursu Piękna Wieś Dolnośląska .

Bardzo nam miło, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym niecodziennym i prestiżowym wydarzeniu. W ubiegłym roku w pierwszej edycji konkursu zwyciężyło Mościsko i przez rok pełniło honory najpiękniejszej dolnośląskiej wsi. Bieżący rok przyniósł drugą nagrodę dla Uciechowa, którego projekt p.n. Placyk Tanecznych Uciech został nagrodzony w kategorii Najlepszy Start w Odnowie Wsi. Wraz z gratulacjami do zwycięzców powędrował złotopióry kogut-statuetka ufundowana przez Gminę Dzierżoniów i mieszkańców Mościska jako laur dla kolejnych wsi, które w zwyciężą w kolejnych latach i dołączą do elitarnego grona pięknych dolnośląskich wsi.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Gratulujemy!

powrót do poprzedniej strony