2010-08-24

III Nocny Turniej piłki Nożnej

W sobotę 21 sierpnia, na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie odbył się III Nocny Turniej Piłki Nożnej.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn :

• LKS Koliber Uciechów
  • LKS Bystrzyca Dolna
  • LKS Dobrocin
  • LKS Gilów
  • LKS Mościsko
  • LKS Piława Dolna

Drogą losowania wyłoniono drużyny rozgrywające turniejowe mecze. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali sędziowie : Robert Grzywiński, Gabriel Majewski i Przemysław Klimek. Przy gorącym dopingu kibiców zwycięską drużyną Turnieju została drużyna LKS Gilów, która w finale pokonała LKS Piława Dolna. Drużyny i zgromadzoną na trybunach publiczność bawiły popisami choreograficznymi, debiutujące na tegorocznym turnieju Chearleaderki "Koliberki".

Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, a dla zwycięskiej drużyny Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski ufundował beczkę piwa, która ugasiła pragnienia po sportowej i zaciętej walce. Atrakcją turnieju, na którą wszyscy czekali, był zapowiadany mecz samorządowców powiatu dzierżoniowskiego z drużyną reprezentującą Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Drużyna samorządowców Powiatu Dzierżoniowskiego wystąpiła w składzie:

• Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów,
  • Stanisław Jurewicz - Senator RP,
  • Tomasz Smolarz - Poseł na Sejm RP,
  • Dariusz Kucharski - Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego,
  • Krzysztof Twardak - Radny Powiatu Dzierżoniowskiego,
  • Krzysztof Zawadzki - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego,
  • Ryszard Brzeski - Sekretarz Gminy Dzierżoniów,
  • Marcin Kostuś - Radny Gminy Dzierżoniów,
  • Józef Świtalski - Radny Gminy Dzierżoniów,
  • Dariusz Dudojć - asystent społeczny posła Tomasza Smolarza,
  • Tomasz Włodek - Radny Gminy Dzierżoniów,
  • Maciej Paszkowski - pracownik Urzędu Gminy,
  • Adam Wolniak - pracownik Urzędu Gminy.

Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 3:3. Konkurs rzutów karnych rozstrzygnął wynik na korzyść drużyny samorządowców Powiatu Dzierżoniowskiego 8:6. Sportowa rywalizacja, dobra zabawa i dyskoteka trwały do godziny 4 rano.

Szczególne podziękowania za pracę włożoną w organizację turnieju, jego sprawny i bezpieczny przebieg należą się działaczom LKS Koliber Uciechów, a Radzie Sołeckiej Uciechowa i Stowarzyszeniu "Uciechów – Moja Wieś" za wspaniałą oprawę kulinarną imprezy.