2010-05-19

Pierwszy, ale....nie ostatni!

Jesteśmy, w pięknej, podgórskiej miejscowości Ostroszowice!
Cóż tu są za widoki, jakie świetne dzieci, mili dorośli! Warto było przyjechać. Co nas tu sprowadziło? Dlaczego zjechali się uczniowie z całej gminy?

05 maja 2010 roku zainaugurowano nowy turniej sportowy I Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach oraz Gmina Dzierżoniów. Oj, dzieje się tu, dzieje! Ze wszystkich gminnych szkół podstawowych dojechały czwórki mieszane zespoły, składające się z 2 chłopców i 2 dziewcząt. Sport to w życiu bardzo ważna sprawa kondycja, zdrowie, pasja i uroda! Zatem zawody miały na celu popularyzację siatkówki, a także promowały aktywny tryb życia. Niemniej ważną sprawą jest integracja środowiska, czyli można użyć hasła: " Oby nasze dzieci naprawdę się znały i lubiły!". Dobrze mieć znajomych w innej wsi i pojechać do przyjaciół w odwiedziny. A że wszyscy lubią rywalizować (i najchętniej wygrywać), zatem wszelkie turnieje są mile widziane.

Grał "każdy z każdym" świetny system do poznania swoich możliwości. Zespoły były nastawione nie tylko na wygraną, ale uznały spotkanie za dobrą zabawę. Nikt nie postąpił wbrew regule fair play. Doskonałe humory, świetna gra zawodników, miła atmosfera na pewno przyciągnie uczniów w przyszłym roku.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się zespół gospodarzy z Ostroszowic. To uczniowie klasy 6, której opiekunem sportowym i wychowawcą jest pani Mariola Tersa, pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy, sprawdzili się w roli organizatorów, sędziów liniowych i sekretarzy. Gratulujemy!

Wszystkie szkoły zostały nagrodzone: otrzymały dyplomy, medale i piłki (niech ćwiczą, bo za rok znów spotkanie!). Nie zapomniano również o trenerach, im też wręczono medale.

Najlepszą zawodniczką podczas turnieju okazała się Adrianna Polejańczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, a najlepszym zawodnikiem Adrian Szady z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, którzy w nagrodę otrzymali dyplomy oraz nakolanniki. Brawo, może kiedyś w kadrze Polski? Jednak imię ma coś w sobie Adrianna i Adrian...?

Nagrody wręczali Wójt, pan Marek Chmielewski, pani Urszula Zając, dyrektor szkoły ostroszowickiej i pani Mariola Tersa nauczyciel wychowania fizycznego.

Pani Mariola podsumowała zawody mówiąc, iż cieszy się z licznego udziału, a także pogratulowała WSZYSTKIM UCZESTNIKOM zwycięstwa. Wszyscy, biorący udział w turnieju wygrali, bo grali i zdobyli nagrody.

Pan Wójt dodał, że nie ma przegranych podczas tego turnieju i innych, ponieważ wygranymi są ci, którzy biorą czynny udział w życiu sportowym. Pan Marek Chmielewski ma też nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Zatem I miejsce i puchar zdobyła szkoła w Ostroszowicach. Skład zwycięskiej drużyny : pierwsza "czwórka" - Alicja Stępień, Patrycja Sowińska, Cyryl Ordon, Kamil Śliwa , druga "czwórka" : Weronika Gruszczyńska, Aleksandra Nowak, Paweł Łuciów, Dawid Zawiesiński ,( rez) Kamil Wojciechowski. II miejsce zajął ZSzP z Piławy Dolnej, III- ZSzP z Tuszyna i IV- ZSzP z Mościska.

Pani dyrektor, Urszula Zając, pożegnała serdecznie wszystkich uczestników dziękując za sportową i miłą atmosferę. Sponsorem nagród był pan Marek Chmielewski Wójt gminy Dzierżoniów, któremu organizatorzy serdecznie dziękują. Również podziękowania dla rodziców uczniów z klasy VI za poczęstunek - pyszne ciasta.

Kończymy to krótkie sprawozdanie, żal było wyjeżdżać z uroczych Ostroszowic. Ale cóż, inne turnieje czekają na swego sprawozdawcę. Do zobaczenia, do przyszłego roku!

Wasz SPRAWOZDAWCA.