2007-04-06

Gospodarka wodno-ściekowa

List intencyjny w sprawie modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej na ternie gmin Powiatu Dzierżoniowskiego podpisał 2 kwietnia wójt Marian Kowal.

Dokument jest owocem dotychczasowych spotkań. Szefowie sześciu gmin (Piława Górna, Bielawa, Niemcza, Pieszyce, miasto Dzierżoniów i naszej) oraz spółki Wodociągi i Kanalizacja przyjęli w nim wstępny harmonogram przedsięwzięcia i ustalili, że będzie rozpisany przetarg na przygotowanie studium jego wykonalności. Do 2015 roku trzeba będzie wyremontować lub wymienić całą infrastrukturę wodno-kanalizacyjną w powiecie, tak aby spełniała wszystkie standardy. Koszty inwestycji mogą sięgnąć nawet 300 mln, dlatego konieczna jest dobra organizacja wspólnej pracy przy pozyskiwaniu funduszy.